Sea enda auto talvevormi

20.10.2022

Sea enda auto talvevormi

Miinuskraadid ja esimene lumi tulevad alati ootamatult ning ilma piisava ettevalmistuseta võib külmaperioodi algus kujuneda kulukaks ja stressirohkeks. Kõikuv temperatuur ja halvad teeolud võivad oluliselt kiirendada auto vananemist, aga piisava ettevalmistusega saad aeglustada selle kulgu. Et säästa Sinu aega, raha ja peavalu, oleme välja toonud mõned olulised punktid, mida teha enne suurema talvekülma tulekut.

Autohooldus

Talveperiood on auto jaoks korralik väljakutse, mis võib halva või puuduliku hooldamise tõttu kaasa tuua väga suuri remondikulusid. Sõltumata aastaajast on sõidukite regulaarne hooldus alati hea mõte, kuid äärmuslikud temperatuurimuutused võivad teie autole olulist kahju tekitada. Seega on eriti oluline enne talve saabumist lasta auto spetsialistidel üle vaadata ja veenduda, et auto on talveoludeks töökorras.

Kojamehed

Lisaks sõiduki hooldusele spetsialistide juures saad ka ise mõningad sammud astuda, et enda auto talvekorda seada. Kui kojamehed ei puhasta enam korralikult esiklaasi, siis vaheta need uute vastu. Samuti on oluline hakata kasutama talvist klaasipesuvedelikku enne miinuskraadide saabumist.

Rehvide vahetamine

Naastrehvidega on lubatud sõita 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Kui ilmastikuolud on märtsis endiselt talvised, siis võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini. Lamellrehvidega võib sõita aasta ringi. Sügisese rehvivahetuse kriteeriumiks on teadagi enamus autojuhtidel esimene lumi, soovitatav on vahetada talverehvid juba aegsasti, nii väldid hiljem järjekordi ja nõudlusest tulenevat hinnatõusu. Talverehvide puhul on minimaalne lubatud mustri jääksügavus 3 mm. Soovitame rehvi probleemide vältimiseks rehvid välja vahetada juba siis kui jääksügavus on 4 mm.

Talvine hädaabikomplekt autosse

Talvine hädaabikomplekt pakub kindlustunnet halva ilmaga sõites ja võib ummikusse või õnnetusse sattumisel suureks abiks olla. Kindlasti peaks autosse varuma helkurvesti ja kaabits-harja. Kui sõit viib linnateedelt välja, paki autosse puksiirköis ja väike labidas – lumehangest välja saamiseks on need hädavajalikud abivahendid.

Lisaks võiks hädaabikomplekt sisaldada veel:

  • Varuakut
  • Tekki
  • Toidu- ja joogivaru
  • Teede kaarti
  • Akupanka
  • Telefonilaadijat

Samuti tasub enne pikemale teekonnale minekut tutvuda ilmateatega ja valida kõige turvalisem tee sihtkohani.

Ohutut liiklemist talvel!

Seotud artiklid

Millised on kõige efektiivsemad finantseerimisvõimalused alustavale ja laienemist plaanivale ettevõtjale?

21.12.2023

Primero isikusamasuse tuvastamise võimalused

13.11.2023

Autolaen versus autoliising: Milline finantseerimisviis valida?

06.10.2023