Autolaen versus autoliising: Milline finantseerimisviis valida?

06.10.2023

Autolaen versus autoliising: Milline finantseerimisviis valida?

Auto ostmine on märkimisväärne sündmus ja tihti nõuab see ka suurt rahalist väljaminekut. Auto finantseerimisel tuleb teha oluline valik: kas kasutada autolaenu või autoliisingut. Mõlemad valikud pakuvad erinevaid eeliseid. Alljärgnevalt käsitleme mõlema valiku omadusi, et aidata sul teha informeeritud otsus, mis põhineb sinu rahalistel vajadustel ja eelistustel.

Autolaenu omapärad

Autolaen annab võimaluse osta auto ja seejärel tasuda selle eest igakuiste maksetega. Autolaenu puhul on mitmeid positiivseid külgi:

  • Auto kuulub ostjale kohe: Autolaenu abil saab ostja auto omanikuks koheselt pärast ostutehingu toimumist, mis tähendab, et auto kasutamisel ei ole piiranguid.
  • Peale viimase makse sooritamist kuulub auto laenuvõtjale: Kui kõik laenumaksed on tehtud, siis on auto täielikult laenuvõtja omandis.
  • Paindlikud laenutingimused: Autolaenu tingimused on paindlikud, võimaldades valida sobiva tagasimakse perioodi ja summa.

Autoliisingu plussid

Autoliising on hea valik neile, kes soovivad omada uut autot, kuid ei taha kohe maksta auto täishinda. Autoliisinguga on seotud mitmed eelised:

  • Väiksem sissemakse: Autoliising nõuab tavaliselt väiksemat esialgset makset kui autolaen, mis tähendab, et uue auto saab kätte väiksemate algsete kuludega.
  • Võimalus vahetada auto uue vastu: Peale liisinguperioodi lõppu on võimalik valida uus auto.
  • Hooldusteenused: Mõned liisingupaketid sisaldavad hooldusteenuseid.

Liisingutüübid

Liisinguid on kahte liiki:

  • Kasutusrent: See liisinguvorm lubab sul auto kasutamise eest tasuda kindla perioodi jooksul. Pärast seda võib auto tagastada või soovi korral tasuda lisamakse ja auto endale jätta.
  • Kapitalirent: See liisingutüüp eeldab, et auto jääb ostjale pärast lepinguperioodi lõppu ja lõppmakse tasumist.

Milline variant valida?

Autolaen on sobilik neile, kes soovivad kohe olla auto omanikud. Autoliising aga võib pakkuda rohkem mugavust, uue auto vahetamise võimalust ja sageli ka väiksemaid esialgseid kulusid. Oluline on kaaluda oma rahalist seisu, eelistusi ja tulevikuplaane enne otsuse langetamist.

Lõppjäreldusena, autolaen ja liising on mõlemad head valikud sõltuvalt inimese vajadustest ja rahalisest olukorrast. Primero pakub autolaenu, finantseerides autoostu kuni 25 000 euro ulatuses ja andes kuni 30 päeva aega sobiva sõiduki leidmiseks.